שירות לקוחות: 03-9616263

 שליח עד הבית חינם ברכישה מעל ₪299

טיפים לחיים בצל הסוכרת

חיים בצל סוכרת דורשים מאמץ משמעותי של הסתגלות. זה נכון בכל שלב, וזה נכון בוודאי עבור אלה שמפתחים אותה בגיל מבוגר וצריכים לבצע שינויים משמעותיים בסגנון החיים. סוכרת דורשת לחיות תחת מגבלות תזונתיות רבות, נטילת תרופות יומיומית וכמובן גם מעקב צמוד יחסית של אנשי מקצוע.

ובכל זאת, סוכרת היא "מצב", היא אורח חיים, וככזו – עושה רושם שככל שמפנימים את השינויים הנדרשים והופכים אותם להרגלים חדשים – כן ייטב. נכון, זה לא תמיד פשוט, לעיתים זה אפילו מורכב אבל אפשר גם לבחור להסתכל על הדברים אחרת ולראות שהסוכרת מחייבת אורח חיים בריא יותר מהיבטים רבים. אספנו כאן מספר עצות טובות – לחיים בריאים יותר בכלל ולחיים בטוחים בצל סוכרת בפרט:

1. פעילות גופנית חצי שעה ביום, לפחות

פעילות גופנית היא חיונית והכרחית לשמירה על אורח חיים בריא - את זה אנחנו כבר מזמן יודעים. ואולם עבור חולי סוכרת פעילות גופנית חשובה מהיבט נוסף: היא עזרת לתאי הגוף להיות רגישים יותר לאינסולין, מה שמיטב ומשפר את השפעות הטיפול. בנוסף, פעילות גופנית על בסיס קבוע עוזרת לשמור על המחלה "תחת שליטה" וזאת באמצעות הורדת רמת הסוכר בדם. אל תבינו לא נכון - אתם ממש לא חייבים לרוץ מרתון, אבל הוספת פעילות גופנית קבועה שמאצה את קצב הנשימה בהחלט צריכה להיכנס ללוח הזמנים שלכם: הליכה מאומצת, רכיבה על אופניים, שחייה או כל פעילות אחרת שדורשת מאמץ לב ריאה ונמשכת לפחות חצי שעה במשך 4-5 ימים בשבוע.

2. פחות פחמימות

פחמימות מתפרקות בגוף לסוכר, מה שמהווה סיכון גדול לסוכרתיים. אמרתם סוכרת אמרתם בעיקר שינויים ומגבלות בענייני תזונה ובראשם צריכה מוגברת של ירקות, צריכה מאוזנת של פירות, דגנים מלאים, מוצרי חלב דלי שומן (וסוכר כמובן) והרבה פחות פחמימות. אנחנו גם ככה חיים בעידן בו רבים משתדלים לאכול פחות פחמימות ואפשר אולי להתנחם בזה...

3. נסו בלי אלכוהול לא מעט מחקרים בשנים האחרונות מדברים על כך שבניגוד למה שהורגלנו לחשוב, גם צריכת אלכוהול קטנה ומוגבלת – מזיקה לנו. למוח שלנו אם לדייק. עבור אנשים סוכרתיים אלכוהול הוא מקור בדוק לסוכרים ופחמימות – בדיוק מה שרצוי להפחית מהתפריט. העניין עם אלכוהול הוא שבניגוד ללחמנייה או עוגיה, הוא נחשב פחות חשוד ואפילו בריא (כוס יין ליום וכו). על כן, אפילו אם אתם לא שתיינים גדולים שימו לב לצריכת האלכוהול שלכם. עוד כדאי לדעת כי רמות מסויימות של אלכוהול בגוף משפיעות על יכולתו לשלוט במדדי הסוכר בדם ועלול להגדיל את סיכונכם.

4. להישאר רגועים

זה הרי ידוע שלחץ ממושך לא רק מחליש את הגוף בהתמודדות מול מחלות שונות, אלא גם מחמיר מצבים קיימים. ובכן, אצל אנשים החיים עם סוכרת זה מסוכן במיוחד שכן כשאתם לחוצים, רמת הסוכר בדם שלכם עולה. מה עושים? אם לא מצליחים להגיב אחרת (בפחות לחץ), רצוי לפחות ללמוד איך להירגע. אנשים שפועלים מתוך מודעות לנושא ובוחרים לעטוף את עצמם שמאמצימאמצים ללמוד להרגיע את עצמנו עשו דברים שיתרמו לתחושת רוגע ויפגו את הסטרס שאתם עלולים להיות שרויים בו. כשהחיים נהיים עמוסים ומלחיצים, נסו למצוא את האיזון שמרגיע אתכם וכך תשמרו על אורח חיים בריא ומאושר יותר.

5. לאמץ שגרת היגיינה עדכנית:

מתברר שאחת התופעות שהולכות יד ביד עם סוכרת היא חוסר איזון בוזלים בגוף, מה שעלול להשפיע באופן מידי על העור. אל תתפלאו אם תחושו בעור יבש, רגיש, אדמומי או מגרד. פעולות שעלולות להחמיר את המצב הן מקלחות רבות במים חמים מידי או ניקוי בתכשירים שאינם רגישים מספיק. אלה מוציאים את העור מאיזון ומקשים עליו להחזיר לעצמו את רמת הלחות הרצויה לו.

6. שנת לילה טובה

שינה היא אחד הגורמים החשובים ביותר לבריאות טובה. לא בטוח שידעתם אבל אחת הבעיות שנגרמות כתוצאה מחוסר בשנת לילה קבועה ואיכותית היא פגיעה במטבוליזם. פגיעה כזו משפיעה על כולם לרעה, אבל לא כל שכן על סוכרתיים. ואם כל זה לא מספיק, הרי שמחסור בשינה גם מקושר לפגיעה באיזון הסוכרים בגוף, מצב מסוכן לסוכרתיים. התייחסו בכבוד לשינה שלכם – יש לה חלק מכריע בבריאות טובה.

לסיכום: נכון, הסוכרת היא לא מחלה שקל לחיות אתה ובוודאי שלא קל להתרגל אליה. אבל זה המצב – נסו לשנס מותניים (ומחשבות חיוביות) וזכרו שעם קצת השקעה וידע בנושא תוכלו להתמודד ולחיות חיים מאושרים ובטוחים גם בצילה.מוצרים קשורים