שירות לקוחות: 03-9616263

 משלוח חינם ברכישה מ-₪249 (למעט יישובי קו אילת)

הגבהה לאסלה – כבר לא רק שאלה של נוחיות אלא גם של בריאות

יש גיל שבו כבר לא מצליחים לבצע תנועות שנהגנו לעשות בקלות בעבר, ואנחנו לומדים מניסיון מר שיש לכך תוצאות כואבות. הפרקים נוקשים יותר, הגמישות נפגעת, התנועה קשה יותר ואנחנו מרגישים כאבים במקומות שבהם לא הרגשנו אות בעבר בתנועות היומיות הכי פשוטות כמו קימה וישיבה, הליכה פשוטה ואפילו הנעת הידיים. זה קורה בעיקר בגלל הגיל אבל יש גם מצבים שונים של מחלות כרוניות או תאונות שמביאים אותנו למצבי מוגבלות בתנועה. אנחנו יכולים להיות בגיל השלישי או צעירים שכבר לא יכולים לנוע כמו בעבר, ומה שמשותף לנו הוא העובדה שמתקנים וציוד שמתאימים לאנשים ללא מגבלות תנועה כבר אינו מתאים לנו. זה קורה גם בפעולות פשוטות של יום יום כמו להתלבש, להתפשט, לאכול ולקום, אבל גם בפעולות שעלולות להיות בלתי אפשריות או בעלות תוצאות מסוכנות כמו רחצה ללא כיסא או ישיבה על האסלה. לכך נועד מתקן הגבהה לאסלה שפותר בעיה זאת בקלות ובאלגנטיות לאל צורך איש מקצוע שיתקין אותה.

התאמת מתקנים בבית לאנשים עם מוגבלות תנועה

אחת הבעיות של אנשים בגיל השלישי או בעלי מוגבלויות היא שהבית הופך להיות בלתי נגיש להם לחלוטין ויש אפילו פעולות שמסכנות את חייהם ואת בריאותם. כל תנועה שינסו לעשות כשינסו לעמוד לבד ללא תמיכה או התיישבות על כיסא ללא משענת או רחצה שדורשת שיווי משקל ויציבה בטוחה פשוט יגרמו להם ליפול ולשבור את העצמות או גרוע מכך. המתקנים האלה מתאימים היום לאנשים שאין להם בעיה לעמוד בזמן הרחצה או התיישבות על האסלה משום שאינם מאבדים את שיווי המשקל ואין להם קושי להניע את הברכיים כדי להתיישב ולקום. לעזרתם של אנשים בעלי מוגבלות קיימים היום מתקנים מיוחדים בשירותים ובמקלחת כמו ידיות אחיזה ואפילו כיסאות מיוחדים, אבל מה עושים כאשר האסלות מיוצרות לרוב בגובה נמוך ואינן מתאימות לאנשים שיש להם קשיים בכיפוף הברכיים ובהתיישבות או התרוממות מהאסלה?

הגבהת האסלה על ידי מתקן מיוחד

הפתרון הוא להגביה את האסלה במתקן מיוחד שמתלבש על האסלה אם היא סטנדרטית ואינה כוללת תוספות מיוחדות כמו בידה. הגבהה לאסלה עשויה לרוב מפלסטיק שמתלבש על האסלה ונצמד אליה עם תופסנים מיוחדים והיא קומפקטית קלה ונוחה להתקנה. היא שומרת על הבטיחות של מי שמשתמש בה הודות ליציבות שלה והיא גם מאוד נוחה לתחזוקה ולניקוי משום שהיא עשויה מחומר פלסטי ומבנה שמקל על הניקיון וההיגיינה שלה. הגבהה כזאת מוסיפה בדרך כלל עוד חמישה סנטימטרים לגובה האסלה וזה משמעותי מאוד לכל מי שמתקשה לכופף את הברכיים בישיבה או להישען עליהן כשהוא צריך לקום.

החשיבות של עזרי ניידות בבית

בתים נראים מובנים מאליהם לכל מי שיכול לעשות את הפעולות היומיות שלו ללא הגבלה אולם מספיק שהגב נתפס בגיל צעיר או שנוקעים רגל כדי להבין מהי הגבלה שמחייבת התאמה של מתקנים יומיים. לכן, כשהמצב הופך להיות מורכב יותר עקב מחלות כרוניות, תאונות או בעיות הגיל שמקשות על תפקוד כמו בעבר, הפיכת הבית לנוח יותר לשוהים בו היא קריטית. זאת לא רק שאלה של נוחיות אלא גם עניין של חיים ומוות במקרים מסוימים.